Almanya’nın Köln şehrinde çalışan Türkiye kökenli taksiciler anlamlı bir yardım çalışmasına imza attılar. Taksiciler kendi aralarında başlattıkları yardım kampanyası kapsamında WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu aracılığıyla geçen sene Pakistan’da su kuyusu açtırdılar. Bu sene de Kamboçya’ya su kuyusu yardımı ulaştırmak isteyen taksiciler su kuyusu bağışını WEFA’ya ulaştırdılar.

 

Köln’de çalışan Türkiye kökenli taksciler WEFA’nın “Su Kuyusu” projesine destek vererek 2018 yılında Pakistan’da su kuyusu açtırdılar. İkinci su kuyularını ise Kamboçya’da açtırmak isteyen taksi şöförleri su kuyusu bağışını WEFA’ya ulaştırdılar.

Köln’de taksicilik yapan Bünyamin Aydın, “Köln’de çalışan Türkiye kökenli taksiciler olarak yardıma muhtaç kardeşlerimize ufak da olsa bir faydamız dokunsun istedik. İhtiyaç sahibi insanların umutlarını taze tutmak ve onların hayatlarını güzelleştirmek amacıyla taksici arkadaşlarımla birlikte kendi aramızda bir yardım kampanyası başlattık. Günlük kazançlarımızdan artırarak bir su kuyusu için gerekli miktarı biriktirdik. Pakistan’da bir su kuyusu açtırdık. Bugün de Kamboçyalı kardeşlerimizi suyla buluşturmak için WEFA’ya bağışımızı gerçekleştirdik. Kamboçya’daki kardeşlerimizi de temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturucak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz şimdiden.” dedi.

Taksici Ömer Başal ise “Başlattığımız yardım kampanyasının önemini Pakistan’daki su kuyumuzun resimleri ve videoları elimize ulaştığı zaman daha iyi idrak ettik. Videoda çocuklar su kuyusunun etrafına toplanmışlar ve sevinç çığlıklarıyla suyla oynuyorlardı. O masum çocukların neşeli kahkahaları, mutlulukları bizi daha da heyecanlandırdı. İkinci bir su kuyusu daha açtırmak için hemen harekete geçtik. Taksici arkadaşlarımla beraber şimdi de Kamboçyalı çocuklarımızın gülüşüne talibiz. İkinci su kuyusu yardımı için gerekli bağışı bugün WEFA’ya ulaştırdık. Hedefimiz her sene bir su kuyusu açtırmak.” ifadelerini kullandı.

WEFA, “Su Kuyusu” projesi kapsamında Asya ve Afrika’da coğrafi şartlar, kuraklık ve altyapı sorunları nedeniyle temiz içme suyuna erişim sıkıntısı yaşanan bölgelerde su kuyuları inşa etmektedir.