Adak, şükür ve akîka kurbanı yardımlarını bu ay Burkina Faso, Pakistan ve Keşmir’de gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahiplerini mutlu etmeye devam ediyor.

Açlık ve yoksulluğun yaşandığı Burkina Faso, Pakistan ve Keşmir’de adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi gerçekleştiren WEFA, yetim aileleri başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulundu. Yardım çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta Burkina Faso’da iki ayrı yerde kurban yardımlarımızı gerçekleştirdik. Toplamda 20 büyük baş hayvan kesildi. Başkent Ouagadougou’da gerçekleştirilen kurban yardımlarından 90 yetim ve 60 aile yararlandı.  BoboDioulasso kentindeki kurban yardım çalışmalarımızdan ise hafızlık eğitimi alan talebeler ile Kur’ân kursunda eğitim alan öğrenciler faydalandı. Bununla birlikte Pakistan ve Keşmir’de de adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı gerçekleştirdik. Bölgedeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kurban yardımında bulunduk. Kasım ayında ise Burkina Faso, Gana ve Tanzanya’da kurban yardımlarımıza devam edeceğiz. ”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Adak, akîka ve şükür kurbanı bağışında bulunmak hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.  Açıklama kısmına bağış türünün (şükür, adak, akîka) yazılması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.