WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu ay yeniden başlattığı “WEFA Aile Okulu” projesi ile hem ailelere danışmanlık hizmeti sunacak hem de muhtaç coğrafyalardaki mazlum ve mağdurun ihtiyacının giderilmesine vesile olacak.

Proje kapsamında danışmanlık hizmeti sunacak olan Aile Terapisti Bahar Karahan ile “WEFA Aile Okulu”nun ayrıntılarını konuştuk.

 

Projeden biraz bahseder misiniz?

“WEFA Aile Okulu” WEFA’nın yeni bir projesi değil aslında. Daha önceki yıllarda başlatılan bu projeyle ilgili ailelere bilgilendirme mektubu gönderilmiş ve binlerce Türkiye kökenli aileye ulaşılmıştı. Ailelere sunulan birebir danışmanlık hizmetinin yanı sıra aile seminerleri de organize edilmiş, Türkiye’den katılan uzman konuklar ailelere farklı konularda bilgiler vermişti.

Toplumun en küçük birimi olan aileye büyük bir önem atfeden kurumumuz, “WEFA Aile Okulu” projesiyle bu muazzam yapının varlığını sağlıklı şekilde sürdürebilmesi, aile içi mutluluğun sağlanması ve aile bütünlüğünün korunması adına önemli bir çalışmaya imza atmaktadır. Proje ile birlikte, aile içi tartışmaların yaşandığı, huzursuzluk ve geçimsizliğin hüküm sürdüğü bir atmosferde, problemlerine çözüm arayan ailelere profesyonel yardım sunarak onların sevgi, saygı, hoşgörü ve güvenin hakim olduğu bir aile birlikteliğine kavuşmaları amaçlanmaktadır.

Bizler danışanlarımızdan belirli bir seans ücreti talep etmeyeceğiz. Bunun yerine WEFA’nın bağış kutusuna diledikleri miktarda bağış yapmalarını rica edeceğiz. Bir havuzda biriktirilen bu bağışlar WEFA’nın yardım çalışmaları için kullanılacak.

Böylelikle sunduğumuz aile danışmanlık hizmeti ile danışanlarımızın problemlerine kalıcı çözümler bulurken elde edilen bağışlarla da muhtaç bölgelerdeki mazlum ve mağdurun da ihtiyaçlarını gidermiş olacağız. Bir başka deyişle sıkıntılarına çözüm arayan danışanlarımız hem kendi problemlerinden kurtulmuş olacaklar hem de yaptıkları bağışlarla ihtiyaç sahibi birinin hayatını güzelleştirecekler.

 

Danışmanlık hizmetini nerede vereceksiniz?

Seanslarımız “Franz-Geuer-Straße 2, 50823 Köln” adresindeki WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun ofisinde gerçekleşecek.

 

Danışmanlık hizmeti hangi dilde gerçekleşecek?

Türkçe ve Almanca dilinde hizmet vereceğiz.

 

Danışmanlık hizmeti almak isteyenler size nasıl ulaşabilirler?

Hem E-Posta hem de telefonla ulaşabilirler. familientherapie@wefa.org adresine E-Posta göndererek ya da +49 163 664 88 27 numaralı telefonu arayarak randevu talebinde bulunabilirler. Seanslarımız hafta sonu tüm gün, hafta içi ise 18.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Aile danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen aileler gönül rahatlıyla bize ulaşabilirler. Bu konuda çekinmesinler. Onların mutluluğu muhtaç coğrafyalarda hiç tanımadığı birinin de mutluluğuna vesile olacak.