WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Afrika’da inşasını tamamladığı caminin açılışını yapmak üzere Burkina Faso’ya gidiyor.

Afrika’ya gitmeye hazırlanan WEFA, program kapsamında bölgede çeşitli yardım çalışmaları da gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Afrika’da 2022 yılında temelini attığımız ve kısa sürede tamamladığımız Ar-Rahman Camii’nin açılışını yapmak üzere Burkina Faso yolcusuyuz. WEFA olarak hayırseverlerimizin de desteğiyle böylesi anlamlı işlere vesile olmak bizler için gurur verici. 200 metrekare alan üzerine yapılan cami minareli olarak inşa edildi. Camiye güneş enerji sistemi de kuruldu. Ar-Rahman Camii’nin hayata geçmesine Kaan Yavi ve onun sosyal medya takipçileri büyük destek verdiler. Katkı sunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim. Cami açılışımıza Kaan Bey de katılacak.”

Yetim Çocuklara Hediyeler Verilecek

Program kapsamında yetimlere yönelik yardım çalışmaları da gerçekleştireceklerini söyleyen Bakıcı,

“Yetimlere hem çeşitli hediyeler verecek hem de çocuklarımıza özel yemek programı düzenleyeceğiz. ‘Yetimlerle WEFA Sofrası’ projemizi ilk olarak orada gerçekleştirecek; İlyas Zeyd Yetimhanemizde ve İsâr Çocuk Yurdumuzda kalan çocuklarımıza özel akşam yemeği düzenleyeceğiz. Öte yandan bölgede adak, akîka, şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı yapacağız. ‘Gelir Temini’ projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere küçükbaş hayvan, dokuma tezgâhı ile ip hediye edeceğiz. Bununla birlikte bölgede gıda paketi ve zekât dağıtımı da gerçekleştireceğiz. Öte yandan Ar-Rahman Camii’nin bulunduğu alana inşa edeceğimiz okulun de temelini atacağız.” dedi.

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Burkina Faso’daki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 43851 ile bağış türünü (Gıda paketi / zekât vs.) yazmanız gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BURKİNA FASO ZİYARETİ - iNSANİ YARDIM ÇALIŞMALARI

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!