AFRİKALI MÜSLÜMANLAR İÇİN RAMAZAN YARDIMLARININ ÖNEMİ

AFRİKA HÂLÂ EN YOKSUL

Dünya üzerinde Afrika kıtasından daha yoksul bir yer yok. Afrika kıtasında hangi ülkeye gidersek gidelim “Afrika neden bu kadar yoksul?” diye soruyoruz. Birleşmiş Milletler 2019 İnsani Gelişim ve Kalkınma Raporlarına göre Afrika ülkeleri dünyada zengin ile fakir arasında en büyük uçurumun yaşandığı yerler.

Afrika ülkelerindeki yoksulluk seviyesi, Afrikalı Müslümanların ne denli zor şartlar altında yaşadığı korkunç gerçeği ortaya koyuyor. Açlığın ve susuzluğun hüküm sürdüğü bu coğrafyada Müslümanlar yoksullukla pençeleşiyor, yaşam mücadelesi veriyor.

ONLAR İNSANİ YARDIMA MUHTAÇ

Sıcak ve kurak Afrika coğrafyası, susuzluğun ve yoksulluğun neden olduğu gıda yetersizliği ve çeşitli hastalıklarla mücadele ederken, aynı zamanda devam eden iç savaşlar ve yaşanan krizler sonucu Afrika’da yoksulluk devamlı bir hâle dönüyor.

Tanzanya, Nijerya, Burkina Faso veya Kenya… Kıtlığın baş gösterdiği Afrika’nın Müslümanları suya ulaşabilmek için hergün kilometrelerce yürüyor ya da yiyecek bulma umuduyla yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalıyorlar. İnsani yardıma muhtaç Afrika’nın mağdur Müslümanları herşeye rağmen inançlarından ödün vermiyor ve yokluk içinde dahi ibadetlerine devam ediyorlar.

afrikalı kadınlar
afrikalı çocuklar

WEFA İLE AFRİKALI MÜSLÜMANLARA YARDIM

2006 yılından bu zamana kadar gerçekleştirdiği Ramazan yardım projeleri ile Afrikalı Müslümanlara insani yardım ulaştıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, 2020 Ramazan ayında da zekât ve fıtır sadakalarınızı yoksullara ulaştırmaya devam edecek.

“Paylaşmak Vefadır!” sloganıyla bu yıl 2020 Ramazan ayına hazırlanan WEFA, her ramazan ayında Afrika kıtasının yoksul bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine, Afrikalı yetim çocuklara ve mağdurlara gıda yardımı ulaştırıyor, hayırseverlerin zekât ve fitre bağışlarını muhtaçlara teslim ediyor.

WEFA’nın Afrika’ya ulaştırdığı yardımlar yalnızca gıda ve zekât yardımlarından ibaret değil. Yardımlarımızı ulaştırdığımız yoksul bölgede Afrikalı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gözeterek su kuyusu, sağlık ocağı, cami, okul, medrese ya da çocuk parkı inşa ederek Afrikalı kardeşlerimizin daha sağlıklı ve güvenilir ortamlara sahip olmaları için çalışıyoruz.

WEFA 34 ÜLKEYE RAMAZAN YARDIMLARI ULAŞTIRIYOR

2020 Ramazan projesi çalışmalarını Paylaşmak Vefadır’!sloganıyla başlatan ve bu sene 34 ülke ve bölgede ramazan yardımlarını gerçekleştirecek olan WEFA, başta doğal afet ve savaş mağdurları olmak üzere yoksulluk içinde kalmış kimselere, mazlumlara ve ihtiyaç sahibi ailelere bu yıl da Ramazan yardımları ulaştırmaya devam edecek.

Kurak coğrafyalarda yeterli beslenme imkânı olmaksızın yaşam mücadelesi veren Afrikalı Müslümanlar bizlerin yardımına muhtaç. Onlar yalnızca başka coğrafyada doğan ve o coğrafyanın kaderini yaşayan kardeşlerimiz. Bizler de WEFA ekibi ve WEFA hayırseverleri olarak kardeşlerimizin Ramazan ayını huzurla geçirmesi amacıyla çalışmalarımıza ara vermeksizin devam ediyoruz.

SİZLER DE WEFA HAYIRSEVERİ OLARAK, AFRİKALI MÜSLÜMANLARI RAMAZAN AYINDA YALNIZ BIRAKMAYIN. PAYLAŞMAK VEFADIR…

[layerslider id=”8″ /]

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.

WEFA İle Değişen Hayatlar: wefamily.de