Afrika’ya yönelik yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Gana’da kompleks açılışı gerçekleştirecek. Kompleks içerisinde oyun alanı, spor sahası, ilkokul, cami ve su kuyusu yer alıyor. Açılış öncesi çocuklara eğitim materyali yardımı yapılacak.

Gana’da bu yıl başlattığı projeyi tamamlayan WEFA, içerisinde oyun alanı, spor sahası, ilkokul, cami ve su kuyusunun yer aldığı kompleksin açılışını yapmaya hazırlanıyor. Projeye ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Afrika’daki kardeşlerimize yönelik yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu yıl Gana’da temelini attığımız kompleksimiz tamamlanmak üzere. Kasım ayında Gana’ya ziyaret gerçekleştirecek ve kompleksin açılışını gerçekleştireceğiz. Kompleks içerisinde oyun alanı, spor sahası, 6 sınıftan oluşan ilkokul, 200 metrekare alan üzerine inşa edilen cami ve 120 metre derinliğinde su kuyusu yer alıyor. Projenin hayata geçmesine Bildungsinitiative für Muslime in Ulm (BIMU) ve Ulmer Schwesterntreff yetkilileri büyük destek verdiler. Bu anlamlı yardım çalışmamıza katkı sunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz.”

Yardım kampanyasına devam ettiklerini belirten Bakıcı,

“Açılış programı öncesi çocuklara eğitim materyali yardımı yapacak onlara okul üniforması, okul çantası, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi hediye edeceğiz. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerine de zekât, sadaka ve gıda paketi yardımında bulunacağız. Öte yanda adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı da gerçekleştireceğiz. Dileyen hayırseverlerimiz de bağışlarıyla yardım kampanyamıza destek olabilirler.” dedi.

Projeye büyük destek veren Haktan Albayrak ise yaşadığı heyecanı şu sözlerle ifade etti:

“Böylesine güzel bir projede yer almak benim için çok önemliydi. Bu imkânı sundukları için WEFA’ya teşekkür ederim. Afrika’daki insanların temiz suya erişimi yok. Çocuklar eğitim olanaklarından mahrumlar. Afrika’daki çocuklarımıza, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize güzel bir gelecek sunmak bizim elimizde. Afrika için başlattığımız iyilik hareketi çığ gibi büyüdü. Şimdi ise kompleksin açılışını yapmak üzere WEFA ekibiyle birlikte Gana’ya gitmeye hazırlanıyoruz. Şimdiden çok heyecanlıyım. Destek olan herkese tekrar teşekkür ederim.”

Afrikalı Çocuklar Desteğinizi Bekliyor

Afrikalı çocuklar için zekât, sadaka, gıda paketi, okul üniforması, okul çantası, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 6371 ile bağış türünü (sadaka/gıda paketi/ zekât vs.) yazmanız gerekmektedir. (Örn.: 6371 sadaka)