Afrika’daki öğrencileri ramazan ayında yalnız bırakmayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Burkina Faso’daki medrese öğrencilerine iftar yemeği yardımında bulunuyor. Talep eden bağışçılara ise video gönderiliyor.

Ramazan yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA, Afrika’daki ramazan yardımları çerçevesinde Burkina Faso’daki medrese öğrencilerine iftar yemeği yardımı yapıyor. Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu ifadeleri kullandı:

“Her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ramazan yardımında bulunuyoruz. Hayırseverlerimizin de desteğiyle başta yetimler olmak üzere mültecilere, öğrencilere, kimsesizlere, hastalara, yaşlılara ve ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayı boyunca çeşitli yardımlar ulaştırıyoruz. Bununla birlikte ramazan yardımlarımız kapsamında Burkina Faso’daki bir medresede eğitim alan çocuklarımıza iftar yemeği yardımımız var. Kendilerini ilim tahsil etmeye adayan bu güzel çocuklarımıza ramazanın manevi atmosferini yaşatmak istiyoruz. Bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de destek verebilirler. Hayırseverlerimiz talep ettiği takdirde kendilerine video da gönderiyoruz.”

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Afrika’daki medrese öğrencilerine iftar yemeği vermek isteyen ve video talep eden hayırseverlerin, bağışlarını en geç 8 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yalnızca havale yoluyla bağış yapan hayırseverlere video gönderilecektir. Gönderme amacı kısmına “Ramadan Iftar Medrese“ yazılması gerekmektedir. Hayırseverler bağışlarını gerçekleştirirken irtibat bilgilerini de WEFA’ya iletmeliler. WEFA’nın banka bilgileri şu şekildedir: WEFA e.V. IBAN: DE10 3806 0186 6008 6880 18