WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Gelir Temini” projesi kapsamında Afrika’daki ihtiyaç sahibi ailelere dokuma tezgâhı yardımında bulundu.

Gelir Temini” projesiyle insanların hayatlarını kolaylaştıran WEFA, Burkina Faso’da ihtiyaç sahiplerine dokuma tezgâhı hediye etti. Projeye ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Hayata geçirdiğimiz ‘Gelir Temini’ projemizle ihtiyaç sahiplerine destek oluyor, onların iş sahibi olmalarına vesile oluyoruz. Proje kapsamında yoksul ailelere arı kovanı, rikşa bisiklet, su tankı, dikiş makinesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan hediye ediyoruz. Bu çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Burkina Faso’da yeni başlattığımız yardım çalışmamızla ihtiyaç sahiplerine dokuma tezgâhı ve 30 kilo ip hediye edecek; kumaş dokuyarak onların kendi gelirlerini temin etmelerine vesile olacağız. Yardım çalışmamızdan öncelikli olarak yetim aileleri faydalanacak.”

20 Aileye Dokuma Tezgâhı

Gelir Temini projesi kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri meslek sahibi yapmaya devam edeceklerini belirten Bakıcı,

“Burkina Faso’da 20 aileye dokuma tezgâhı ve 30 kilo ip hediye ettik. WEFA olarak biz de dağıtımlara katıldık. İlerleyen günlerde de yardım çalışmalarımız devam edecek. Hayırseverlerimiz de bu anlamlı yardım çalışmamıza destek verebilirler.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

İhtiyaç sahibi ailelere dokuma tezgâhı yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “15900” yazmanız gerekmektedir.

ONLİNE BAĞIŞ

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.

ALTRUJA-PAGE-ZBO6-TR