Afrika’da yardım çalışmaları gerçekleştiren Genç WEFA, Kenya’da yetim çocuklara yönelik eğlence programı düzenledi. Bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, zekât, sadaka vb. yardımlarda bulundu.

Genç WEFA, Afrika’daki yetim çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çeşitli yardım projeleri gerçekleştirdi. Ülke ziyaretleri çerçevesinde Kenya’ya giden Genç WEFA bölgede gıda yardımı, yetimlere hediye, zekât dağıtımı vb. yardım çalışmalarına katıldı.

Afrika Yardım Çalışmaları

“Yetimleri evlerinde ziyaret ettik.”

Yardım faaliyetlerine ilişkin ayrıntılı bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı şu sözleri kaydetti:

“Kenya’daki yardım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Kenya’nın Garissa bölgesindeki WEFA Umut Köyünde zekât dağıtımında bulunduk. Çocuklara hediyeler dağıttık. Kenya’nın Wajir şehrinde de gıda paketi dağıtımları gerçekleştirdik. Bölgedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ve yetim çocuklara çeşitli hediyeler verdik. WEFA’nın hamiliğini üstlendiği yetimleri evlerinde ziyaret ettik. Wajir kentindeki yardım faaliyetlerimizi tamamladıktan sonra Nairobi bölgesine geçtik. Orada WEFA’nın Mama Zaria Yetimhanesindeki yetim çocuklarımıza ziyaret gerçekleştirdik. Zekât yardımında bulunduk.”

Afrikalı yetimlere yönelik eğlence programı düzenlediklerini belirten Boyacı,

“Nairobi kentinde yetim çocuklarımız için eğlence programı organize ettik. Çocuklarımızla beraber yemek yedik, oyunlar oynadık, birlikte doyasıya eğlendik. Program sonunda yetimlere hediye dağıtımı gerçekleştirdik.” dedi.

Afrika Yardım Çalışmaları

“Suya Kavuşanların Sevinci Görülmeye Değerdi.”

Afrika’da su kuyusu açılışı gerçekleştirdiklerini söyleyen Boyacı sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Afrika’da su kuyusu açmak için çalışmalarda bulunduk. İnşası devam eden su kuyularımızı denetledik. Bununla birlikte 3 su kuyusunun temelini atarken 7 su kuyusunun da açılışını gerçekleştirdik. Genç hayırseverlerimizin desteğiyle Afrika’da inşa ettiğimiz ‘WEFA Youth Su Kuyusu” da bunlardan biri. Temiz suya kavuşan insanların sevinci görülmeye değerdi. Öte yandan Kisimu bölgesinde adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımında bulunduk. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerine zekât dağıttık. 32 yetimimize hediye vererek hayırseverlerimizin de desteğiyle onları sevindirdik. Yardım çalışmalarımıza katkı sunan tüm hayırseverlerimize buradan teşekkür ederim.”

Afrika Yardım Çalışmaları

Afrika Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Afrika’daki yardım çalışmaları için destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “Afrika yardım” yazılması gerekmektedir.

Afrika'daki Yardım Çalışmalarına Bağış İçin

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ