Afrika’da Su Kuyusu:

Afrika’ya yönelik yardım faaliyetlerine devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Gana’da üç adet su kuyusu açılışı gerçekleştirmek ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine gıda paketi, zekât, sadaka, kurban yardımında bulunmak üzere Afrika’ya gidecek.

Afrika’da su kuyusu çalışmalarını sürdüren WEFA, bu ay Gana’da üç su kuyusunun açılışını gerçekleştirecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Asya ve Afrika’da susuzluk sorunu nedeniyle temiz su bulamayan milyonlarca insan var. Hayata geçirdiğimiz ‘Su Kuyusu’ projemizle Asya ve Afrika’da temiz suya erişemeyen insanları su ile buluşturuyoruz. Bu zamana kadar hayırseverlerimizin de desteğiyle Asya ve Afrika’da su kuyusu açarak, 5.000’den fazla su kuyusunu bölge insanının istifadesine sunduk. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Blue Sadaka’nın desteğiyle Gana’da 3 büyük su kuyusu inşa ettik. Bu ay açılışlarını yapmak üzere Gana’ya gideceğiz.”

Su kuyusu açılışı öncesi bölgedeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar ulaştıracaklarını belirten Bakıcı:

“Gana ziyaretimizde aynı zamanda bölgedeki yoksul ailelere gıda paketi, zekât, sadaka ve kurban yardımında bulunacağız. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım kampanyamıza destek verebilirler.” dedi.

Afrika’da Su Kuyusu – Çorbada Bizim de Tuzumuz Olsun

Gana’daki su kuyularının açılmasına büyük destek veren Blue Sadaka ekibinden Murat Yılmaz ise heyecanını şu sözlerle ifade etti:

“Sosyal medyada çeşitli yardım kampanyalarına rastlamıştık. Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik ve Blue Sadaka olarak bizler de bir yardım kampanyası başlatmaya karar verdik. WEFA’nın desteğiyle rüyamız gerçek oldu. Hedefimiz ilk başta Afrika’da sadece 1 adet su kuyusu açtırmaktı. Bunun için yeterli miktarı toplamaya çalışırken bir de baktık ki daha fazla bağış gelmeye başladı. Ailemizin, arkadaşlarımızın ve çevremizdeki tüm hayırsever insanların da desteğiyle kısa sürede yardım kampanyamız çok sayıda kişiye ulaştı ve çok güzel bir noktaya geldi. Dünyanın dört bir yanından bağışlar gelmeye başladı.”

İlk başta yalnızca bir su kuyusu açtırmak amacıyla yardım kampanyasını başlattıklarını belirten Yılmaz,

“Afrika’da sadece bir adet su kuyusu açtırmak için yola çıkmıştık. Şimdi ise 4 adet su kuyusu açtırmak nasip olacak. 3 su kuyumuz hazır. WEFA, 4. su kuyumuzun çalışmalarına da yakın zamanda başlayacak. Bizleri en çok heyecanlandıran şey ise Gana’daki su kuyularımızın açılışlarına Blue Sadaka ekibi olarak katılacak olmamız. Bu vesileyle bu ay Afrika’ya giden WEFA ekibinde bizler de olacağız. Böylelikle yardım kampanyamıza destek veren hayırseverlere bağışlarının vesile olduğu güzellikleri bizzat göstereceğiz. Ekip olarak çok heyecanlıyız. Yardım kampanyamızı tamamlamak üzere yola çıkıyoruz. Başta WEFA olmak üzere destek veren herkese buradan teşekkür ederim.” dedi.

Afrika Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Gana’da gerçekleştirilecek yardım kampanyalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-HEL4-TR