Afrika’da cami, sağlık ocağı, yetimhane, yetim okulu vb. vakıf eserler inşa eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kenya’da yeni bir kalıcı eseri daha hayata geçirecek.

Kenya’da yaptığı kalıcı eserlere bir yenisini daha ekleyen WEFA, içerisinde cami, medrese, imam evi, çocuk oyun parkı ve su kuyusunun bulunduğu büyük bir kompleks inşa ediyor. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Afrika’da yerel halkın ihtiyacı doğrultusunda hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Kenya’da içerisinde medrese, cami, imam evi, çocuk oyun parkı ve su kuyusunun bulunduğu büyük bir kompleks inşa ediyoruz. Cami tamamlandığında 300 kişi aynı anda ibadet edebilecek. 2 sınıftan oluşacak olan medresede ise toplamda 80 öğrenci eğitim alabilecek.”

“Çocukluklarını Doyasına Yaşasınlar”

 Aynı alan üzerine su kuyusu da açacaklarını belirten Bakıcı,

“Bildiğiniz üzere susuzluk Afrika’nın en büyük problemleri arasında. Temiz su sorunun yaşandığı yerlerde WEFA olarak su kuyusu açmaya devam ediyoruz. Kenya’da inşaatına başladığımız kompleks içerisinde de su kuyusu inşa edeceğiz. Su kuyusundan günlük 240 kişi istifade edebilecek. Öte yandan Afrika’daki çocuklarımız çocukluklarını doyasına yaşasınlar diye kompleks içerisine çocuk oyun parkı da kuruyoruz.” dedi.

Hayırseverlerin projeye yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayırseverlerimizin Kenya’daki bu anlamlı projeye gösterdikleri ilgi bizleri oldukça sevindirdi. Caminin yapılmasına Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinden Emre İlyas Deniz ve ekibi destek olurken, medresenin inşa edilmesine ise WEFA Heilbronn Temsilcisi Sevim Bilekkaya büyük destek veriyor. İmam evi, çocuk oyun parkı ve su kuyusunun hayata geçmesine de Ensarlar maddi destek sunuyorlar. Projeye katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize kurumumuz ve ihtiyaç sahipleri adına şimdiden teşekkür ederiz.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kenya’daki kompleksin hayata geçmesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-XCRW-TR