Afrika’da cami:

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Afrika’da bir caminin bakım ve onarımını yapacak.

Burkina Faso’nun Ziga bölgesinde bulunan bir caminin tadilatını üstlenen WEFA, caminin tüm bakım ve onarımını yapıp, camiye halılar alacak.

Yardım kampanyası ile ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“WEFA olarak gittiğimiz ülkelerde yerel halkın ihtiyacı doğrultusunda yardım çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu sene gerçekleştirdiğimiz Burkina Faso ziyaretimizde bir camiyi ziyaret etmiştik. İnsanlar betonun üzerinde namaz kılıyorlardı. Ne cami halısı vardı ne de doğru düzgün seccade. Duvarlar oldukça bakımsızdı ve sıvalar dökülmeye başlamıştı. WEFA olarak bu caminin bakım ve onarımını yapmak amacıyla çalışmalarımızı hızlandırdık. Başlattığımız yardım kampanyamız kapsamında caminin tüm bakım ve onarımını yapıp, camiye yeni halılar alacağız.”

 Nasıl Bağış Yapabilirim?

Afrika’daki cami için başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “40280” yazılması gerekmektedir.