Afrika Yardım:

Almanya’nın Krefeld şehrinde “Sucuk and Chill” isimli restoranı işleten Ozan Çeviriciözü ve Mehmet Çeviriciözü anlamlı bir yardım çalışmasına imza attılar.

Yardımsever kuzenler Almanya’daki kanser hastası çocuklar ile Afrika’daki çocuklar yararına yardım aksiyonu gerçekleştirdiler.  Ozan ve Mehmet kuzenler işlettikleri restoranda döneri 4 Euro yerine 1 Cent’e satarak anlamlı bir projeye katkı sundular.

Yaptıkları çalışma ile kanser hastası çocuklara ve WEFA’nın Afrika’da inşa edeceği meslek okuluna katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden işletmecilere fastfood tüketicilerinden de tam destek geldi. İşletmeden döner alabilmek için uzun kuyruklar oluşturan tüketiciler bu etkinliği “güzel düşünülmüş oldukça faydalı bir çalışma” olarak adlandırdılar.

Yardım aksiyonuna ilişkin ayrıntılı bilgi veren Mehmet Çeviriciözü

“Hem bulunduğumuz şehirdeki hasta çocuklara hem de Afrika’daki ihtiyaç sahibi gençlere bir yararımız olsun istedik. Gerçekleştirdiğimiz yardım aksiyonuyla döneri 4 Euro yerine yalnızca 1 Cent’e sattık. Elde edilen tüm geliri Almanya’daki kanser hastası çocuklara ve WEFA’nın Afrika’da inşa edeceği meslek okulu projesine bağışladık. Amacımız aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışmanın önemi konusunda farkındalık oluşturmaktı. Destek veren herkese buradan teşekkür ederim.” dedi.

“Afrika’daki Gençlere Destek Olmak İstedik.”

WEFA’nın yardım projeleri arasında bilhassa Afrika’daki meslek okulu projesini tercih ettiklerini belirten Ozan Çeviriciözü ise sözleri kaydetti:

“Afrika’daki gençler zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışıyor, yokluk ve açlıkla mücadele ediyorlar. Genç kardeşlerimize kalıcı bir çözüm sunmak adına meslek okulu projesine destek vermek istedik. Meslek okulunda aldıkları eğitimle her biri birer meslek sahibi olacak ve böylelikle kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirebilecekler.”

Hayırsever kuzenlere desteklerinden ötürü teşekkür eden WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu,

“Böylesi anlamlı bir yardım çalışmasına imza atan gençlerimize kurumumuz ve ihtiyaç sahipleri adına tekrar teşekkür ederim. Onların vesilesiyle Burkina Faso’daki gençlerimizi meslek sahibi yapacağız.” dedi.

Afrika – Meslek Okulu Projesi

Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da inşa edilecek meslek okulu bölgede yaşayan yoksul gençler için bir umut kapısı olacak. Kaynak atölyesi, marangoz atölyesi ve dikiş atölyesi ile çalışma salonları ve terası bulunan okul iki katlı olarak inşa edilecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso’da inşa edilen meslek okuluna destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “40090” yazılması gerekmektedir.

Meslek Okulu Projesi

ONLİNE BAĞIŞ
ONLİNE BAĞIŞ