Burkina Faso’da yaptığı kalıcı eserlere bir yenisini daha ekleyen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu başkent Ouagadougou’da evsiz çocuklar için yurt inşa ediyor.

Afrika’da gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına devam eden WEFA, Burkina Faso’da evsiz çocuklar için yurt inşa ediyor. Başkent Ouagadougou’da hizmete açılacak olan yurt sokakta yaşayan çocukların güvenli bir ortamda yetişmelerine ve eğitim olanaklarından yeterli düzeyde istifade edebilmelerine imkân sağlayacak. 60 kişilik kapasitesi bulunan yurtta yatakhane, mutfak, yemekhane, teras, mescit, aktivite odası ile çalışma odası da yer alacak.

Projenin toplam maliyeti 120.000 Euro. “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin, WEFA Karlsruhe  ve Genç WEFA projenin hayata geçmesine büyük destek veriyorlar.

“Yurt Çocuklar İçin Güvenli Bir Yuva Olacak”

Projeye destek veren WEFA Karlsruhe Temsilcisi Hasan Özdemir, “Daha önce ülkenin kuzeyinde hafızlık eğitimi alan çocuklar radikal grupların saldırılarından kaçarak hocaları ile birlikte başkente sığınmışlar. Daracık bir yerde yaklaşık 60 çocuk yaşıyor. Hepsi de ilim öğrenmek için ailelerini geride bırakmış. Daha küçük yaşta büyük sorumluluk üstlenen çocukların cesaretine ve azmine hayran kaldık. Sokakta yaşayan ve dilencilik yapmak zorunda kalan bu çocuklara sahip çıkmamız gerekiyor. İnşa edilecek yurt bu çocuklarımız için güvenli bir ilim yuvası olacak.” ifadelerini kullandı.

Proje için sosyal medyadan yardım kampanyası başlattığını söyleyen WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin ise, “Bu kez Burkina Faso’da hafızlık eğitimi alan çocuklar için harekete geçtik. Daha önce bahsi geçen çocuklara takipçilerimin de desteğiyle hasır yardımında bulunmuştuk. Çocukların battaniye ve kıyafet gibi bazı ihtiyaçlarını gidermiş ve onlara Kur’ân-ı Kerîm hediye etmiştik. Şimdi ise bu çocuklara yurt inşa etmek amacıyla yeni bir yardım kampanyası başlattık. Sokakta yaşayan ve dilencilik yaparak hayatlarını idame ettirmeye çalışan bu çocuklar güvenli bir ortamda eğitimlerine devam etsinler istiyoruz.” dedi.

Çocuklara akşam yemeği yardımı yaptıklarını ve bina içindeki elektrik tesisatı yapımı için de maddi destek sağlayacaklarını söyleyen Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı da “Zor şartlar altında eğitim almaya çalışan çocuklarımızı Genç WEFA olarak yalnız bırakmak istemedik.  Sokakta yaşayan çocuklara güzel bir gelecek sunmak için elimizden gelen desteği sağlayacağız. Genç hayırseverlerimizin de böylesi anlamlı bir projede bizlere destek vereceğine inanıyoruz.” dedi.

Sokak Çocukları İçin Yurt Yapılmasına Sen de Destek Ol!

Burkina Fasolu evsiz çocuklar için inşa edilecek yurda katkı sunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.  Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına ProjeNo201100” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de hızlı ve güvenli bir şekilde bağışlarınızı yapabilirsiniz.