Afrika:

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Nijer’de faaliyet gösteren Niamey Yetimhanesine yönelik yardım kampanyası başlattı.

Afrika’daki faaliyetlerine ara vermeden devam eden WEFA, Nijer’de Niamey Yetimhanesinin gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“WEFA olarak yetim çocuklarımıza özel bir ihtimam gösteriyor, kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan yavrularımıza düzenli destek veriyoruz. Bununla birlikte yetimlerin eğitimli, donanımlı ve yaşadığı topluma faydalı bireyler olmaları noktasında çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Nijer’deki yetimhane için başlattığımız yardım kampanyamız da bu çalışmalarımızdan sadece bir tanesi.”

“Yetimhanenin İhtiyaçlarını Beraber Giderelim” 

Afrika’daki çocukların yardım beklediğini ifade eden Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nijer’de hâlihazırda faaliyet gösteren Niamey Yetimhanesinin ihtiyaçları oldukça fazla. Yetimhanede ne bir mutfak ne de bir yatakhane mevcut. Çocuklar zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışıyorlar. Bu çocuklarımızı korumak hepimizin ortak sorumluluğu. Niamey Yetimhanesine yönelik başlattığımız yardım kampanyamıza destek vererek yetimhanenin ihtiyaçlarını hep beraber giderebiliriz. Yardım kampanyamız çerçevesinde yatakhane için elbise dolabı, ranza, yatak, nevresim, yorgan, yastık vb. ihtiyaç malzemeleri alınacak. Yetimhanenin her türlü mobilya ihtiyacı giderilecek. Yetimlerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için yetimhanede bilgisayar odası da kurulacak. Bununla birlikte yetimhane mutfağı için mutfak ekipmanları ve mutfak araç gereçleri de alınacak. Yardım kampanyamız kapsamında yetimhaneye jeneratör de alınacak. Aynı zamanda yetimhanenin bahçesine çocuk oyun parkı da kurulacak.”

Başlatılan yardım çalışmasına WEFA Ahlen temsilciliğinin büyük destek verdiğini belirten Bakıcı,

“Yardım kampanyamıza katkı sunacak olan tüm hayırseverlerimize kurumumuz ve yetimler adına şimdiden teşekkür ederiz.” dedi.

Afrika Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Nijer’deki yetim çocuklar için başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-BLKR-TR