Afrika’ya yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Burkina Faso’da yeni bir kompleks inşa edecek.

WEFA, Burkina Faso’da kompleks inşa etmek üzere yeni bir çalışma başlattı. Yardım çalışmasına ilişkin bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu bağlamda Burkina Faso’da yeni bir proje başlattık. İçerisinde cami, spor sahası, su kuyusu ve okulun bulunduğu bir kompleks inşa edeceğiz. 200 metrekare alan üzerine inşa edilecek camiye ses sistemi ile solar aydınlatma sistemi de kurulacak. Su kuyusunun yanına su deposu da olacak. İki bloktan oluşan okulumuzda ise 6 sınıf bulunacak. Bölgedeki gençler için ise spor sahası da yapacağız. Projeye hayırseverlerimizden Kaan Yavi büyük destek veriyor. Kendisine bir kez daha teşekkür etmek isteriz. Bu anlamlı yardım çalışmamıza tüm hayırseverlerimiz katkı sunabilirler.”

Projeyi kısa bir sürede tamamlamayı planladıklarını belirten Bakıcı,

 “Çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Bu sene içinde kompleksi tamamlayıp açılışını yapmayı planlıyoruz. Açılış öncesi bölgedeki ihtiyaç sahiplerine zekât, sadaka, gıda paketi, adak, akîka ve şükür kurbanı vb. yardımlar da ulaştıracağız.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso’da inşa edilecek kompleksin hayata geçmesine katkı sunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.

Bağış türüne göre aşağıda kategorize edilen proje numaralarının gönderme amacı kısmına yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-FFG3