WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Burkina Faso’da geçen yıl temelini attığı İsâr Çocuk Yurdu açılışı için Afrika’ya gidiyor. Burkina Faso ziyareti kapsamında bölgede çeşitli yardım faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

Afrikada gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA, Burkina Faso’da evsiz çocuklar için yurt inşa etti.

Projeye ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Başkent Ouagadougou’da hizmete açılacak olan yurt sokakta yaşayan çocukların güvenli bir ortamda yetişmelerine ve eğitim olanaklarından yeterli düzeyde istifade edebilmelerine imkân sağlayacak. 60 kişilik kapasitesi bulunan yurtta yatakhane, mutfak, yemekhane, teras, mescit, aktivite odası ile çalışma odası da yer alıyor. Açılışını yapmak üzere kasım ayında Burkina Faso’ya ziyaret gerçekleştireceğiz. İnsan İnsana Emanettir’ sloganıyla yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin ve onun sosyal medya takipçileri, WEFA Karlsruhe ile Genç WEFA projenin hayata geçmesine büyük destek verdiler. Projenin gerçekleşmesine katkı sunan tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunarım.”

Burkina Faso ziyareti kapsamında çeşitli yardım çalışmaları da gerçekleştireceklerini söyleyen Bakıcı,

“Burkina Faso’da yoğun bir program bizi bekliyor. Bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere ‘Gelir Temini’ projemiz kapsamında süt keçisi ve dokuma tezgâhı hediye etmemeyi planlıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere zekât, sadaka ve gıda paketi yardımında bulunacağız. Adak, akîka, şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza da çeşitli hediyeler verecek onların neşesine ortak olacağız. Öte yandan bölgede su kuyusu açmak için de çalışmalarımızı başlattık. Hayırseverlerimiz de bağışlarıyla yardım kampanyalarımıza destek olabilirler.” dedi.

“Çocuklarımızı Yalnız Bırakmadık.”

Açılışa gitmeye hazırlanan  WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin yaşadığı heyecanı şu sözlerle aktardı:

“Aylar sonra yeniden Afrika yolu gözüktü benim için. Hayırseverlerin bağışlarını, dualarını ve umutlarını Afrika’ya ulaştırmak için yine yola çıkacağım. Takipçilerimin de desteğiyle Burkina Faso’da İsâr Çocuk Yurdu’nun yapılmasına vesile olduk. Sokakta yaşayan ve dilencilik yaparak hayatlarını idame ettirmeye çalışan Afrikalı çocuklarımız artık güvenli bir ortamda eğitimlerine devam edebilecekler. Şimdiden çok heyecanlıyım. Bana bu imkânı sunan WEFA’ya ve desteklerini esirgemeyen sosyal medya takipçilerime ayrıca teşekkür ederim.”

Bina içindeki elektrik tesisatı yapımı için maddi destek sağladıklarını belirten Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı ise şu ifadeleri kullandı:

“Sokakta yaşayan ve dilencilik yapmak zorunda kalan genç kardeşlerimize bir nebze de olsa yardım edebildiğimiz için çok mutluyuz. Projenin hayata geçmesine destek veren genç hayırseverlere Genç WEFA olarak teşekkür ederim.”

WEFA Karlsruhe Temsilcisi Hasan Özdemir de

“İlim öğrenmek için ailelerini geride bırakan çocuklarımızı WEFA olarak yalnız bırakmadık. İsâr, çocuklarımız için güvenli bir ilim yuvası olacak.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso’daki yardım kampanyalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına proje numarası 6311 ile bağış türünün (süt keçisi/gıda paketi/ zekât vs.) yazılması gerekmektedir. (Örn. 6311 süt keçisi)

Öte yandan aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-BEDI-TR