Afrika:

Genç WEFA, çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla Kenya’ya ziyaret gerçekleştirecek.

Ocak ayının ikinci haftası Afrika’yı ziyaret etmeyi planlayan Genç WEFA, Kenya’da çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştirecek. Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı şu sözleri kaydetti:

“Afrika topraklarını ziyaret edip orada kardeşlerimizle buluşacağımız için şimdiden çok mutluyum. Daha önce de başka ülkelere insani yardım çalışmaları çerçevesinde ziyaret gerçekleştirmiştim. Gittiğim ülkelerde insanın empati yeteneğini güçlendiren manzaralarla karşılaştım. Bu bağlamda Kenya ziyareti benim için çok farklı bir tecrübe olacak. Bir noktayı çok önemsiyorum; hangi ülkede olursa olsun zor durumda olan insanlarla karşılaştığımızda bizlerin de o durumda olabilme ihtimalini hatırımızdan çıkarmamalı ve sahip olduklarımıza daha çok şükretmeliyiz. Allah’ın bize sunduğu nimetlere karşı şükrümüzü ifa etmenin yolu ise ihtiyaç sahiplerine yardım etmekten geçiyor.”

Kenya ziyareti kapsamında yetimler başta olmak üzere bölgedeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardım malzemeleri ulaştıracaklarını da söyleyen Boyacı,

“13 Ocak ve 20 Ocak tarihleri arasında Afrika’da olacağız. Kenya’da yoğun bir program bizi bekliyor. Yetim buluşmasından, gıda paketi dağıtımına, köy ziyaretlerinden su kuyusu açılışına kadar birçok yardım çalışması gerçekleştireceğiz. Hayırseverlerimizin selam ve dualarını Kenya’daki kardeşlerimize götüreceğiz. Şimdiden çok heyecanlıyım. Kenya’daki yardım çalışmalarımıza hayırseverlerimiz de destek verebilirler. Şimdiden tüm hayırseverlere kıymetli destekleri için teşekkür ederim.”

“Çocuklara kıyafet hediye edeceğiz.” 

Genç WEFA ile Kenya’ya gidecek olan Muhammed Kayaoğlu da heyecanını şu sözlerle dile getirdi:

“Bir nebze de olsa Afrika’daki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidereceğimiz için şimdiden çok heyecanlı ve çok mutluyum. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunacak, çocuklara kıyafet hediye edeceğiz. Hayırseverlerin de bu anlamlı yardım çalışmalarına destek vereceklerine inanıyorum.”

Kenya ekibinde yer alacak olan Semih Özkan ise

“Bugün Kenya uçak biletimizi aldık. Vakit yaklaştıkça heyecanım daha da artıyor. Hayırseverlerin zekât, sadaka vb. bağışlarını ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştıracağız.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kenya’daki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-TCV7-TR