Almanya’nın Wolfenbüttel kentinde düzenlenen “3. Zorlu’s Cup”isimli turnuvaya katılan takımlar Afrika’da su kuyusu açtırmak için birbirleriyle yarıştı. Turnuvadan toplanan bağışlarla WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu aracılığıyla Togo’da su kuyusu açılacak.

Almanya’da 2 Şubat’ta organize edilen “3. Zorlu’s Cup” isimli turnuvaya katılan 12 takım, kuraklık ve olumsuz iklim şartlarından ötürü su sıkıntısı çeken Afrika’da su kuyusu açtırabilmek için yarıştı. Programa Wolfenbüttel Belediye Başkanı Thomas Pink ile T.C. Hannover Başkonsolosluğu’nu temsilen Musa Seyyar da katıldı.

Bu yıl 3.’sünün düzenlendiği turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Turnuva Hakemi Lars Tietjen günlük kazancını, turnuvada 2. olan KSC Wolfenbüttel takımı ise turnuvadan kazandıkları para ödülünü WEFA’ya bağışladı. 450 izleyicinin katılımıyla gerçekleşen turnuvadan toplanan bağışlarla WEFA aracılığıyla Togo’da su kuyusu açılacak.

WEFA Braunschweig ekibinin kurduğu tanıtım standında ise WEFA’nın yardım çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı. Program sonunda Wolfenbüttel Belediye Başkanı Thomas Pink ile organizasyona T.C. Hannover Başkonsolosluğu’nu temsilen katılan Musa Seyyar’a Keşmirli yetim annelerinin işlediği masa örtüsü ve seccade hediye edildi.