T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu arasında insani yardım faaliyetlerinde iş birliğine ilişkin protokol imzalandı.

İnsani yardım faaliyetlerini iyileştirme etkilerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda Türk Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ile iş birliği protokolü imzalayan WEFA, bugün de AFAD ile insani yardım faaliyetlerinde iş birliğine ilişkin protokol imzaladı.

AFAD’da düzenlenen protokol törenine AFAD Başkanı Yunus Sezer ve WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ile iki kurumun yöneticileri katıldı.

 

WEFA’nın faaliyetlerinden bahseden WEFA Genel Başkanı Aydın, Kahramanmaraş merkezli depremden sonra WEFA’nın afet bölgesine yönelik gerçekleştirdiği yardım çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

AFAD Başkanı Sezer ise WEFA’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtirken, yapılan iş birliğinin önemine dikkat çekti.

Protokole göre WEFA ve AFAD afet ve acil durumlar kapsamında yürütülen insani yardım faaliyetlerinde iş birliği içinde hareket edecek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacaklar. Bununla birlikte Türkiye’den diğer ülkelere gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerinde de iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Protokol kapsamında WEFA, deprem bölgesinde iftar ve sahur çadırı amacıyla kullanılması için AFAD’a büyük çadır desteğinde bulunacak.