Kış yardımları kapsamında çocukları sevindirmeye devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Adana’da aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu 224 yetim çocuğa kışlık giysi ve ayakkabı hediye etti.

Kış yardımlarını bu sene dokuz farklı ülkede gerçekleştiren WEFA, başta çocuklar olmak üzere mazlum ve mağduru soğuk kış mevsiminde de yalnız bırakmıyor. “Yetim Sponsorluğu” sistemi ile Adana’da düzenli destek verdiği yetimlere kış yardımları kapsamında kışlık kıyafet ve ayakkabı hediye eden WEFA, yetimlerin kardeşlerine de kış yardımında bulundu. Toplamda 224 yetim çocuğa kışlık giysi ve ayakkabının dağıtıldığı programa yetim anneleri de katıldı. Hediyelerini alan yetim çocukların mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Suriyeli mültecilerle beraber Adana’da 98 yetime hamilik yapan WEFA, yetimlerin üç aylık harçlıklarını da teslim etti.

WEFA, bu seneki kış yardımları kapsamında Erzurum ve Hakkâri’de de toplam 2.125 ilk ve ortaokul öğrencisine de kaban, bot, eldiven, atkı ve bere hediye etmişti.

Türkiye’deki çocukları sevindirmeye devam eden WEFA, 5 Şubat’ta da İstanbul’daki çocuklara kışlık giysi ve ayakkabı yardımında bulunacak. Yardım dağıtımlarına WEFA Genel Başkanı Musab Aydın da katılacak.

WEFA’nın “Kış Kampanyası” 28 Şubat’a kadar devam edecek.

“Kış Kampanyası”na destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.