Adak, akika ve şükür kurbanlarını eylül ayında Benin ve Burkina Faso’da kesen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Her ay mutat olarak kestiği adak, akika ve şükür kurbanları ile mazlum ve mağdurları sevindiren WEFA, eylül ayında Benin ve Burkina Faso’da toplamda 196 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Yardım çalışmalarına WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı da katıldı.

Bakıcı, “Her ay düzenli olarak dünyanın farklı yerlerinde adak, akika ve şükür kurbanı kesiyor ve bölgedeki yetim anneleri başta olmak üzere hastalara, yaşlılara, mültecilere, öğrencilere, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti yardımında bulunuyoruz. Bu ay da Burkina Faso ve Benin’deki kardeşlerimizi sevindirdik. Her iki ülkede de toplamda 28 büyükbaş hayvan keserek, 196 hisse kurbanı muhtaçlara ulaştırdık.” sözlerini kaydetti.

WEFA, adak, akika ve şükür kurbanlarını ekim ayında Pakistan’da ve kasım ayında ise Kenya’da kesmeyi planlıyor.

Adak, akika ve şükür kurbanı kestirmek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına kurban çeşidinin (adak, akika vs.) yazılması gerekmektedir.