Adak, akîka ve şükür kurbanı kesimlerini her ay düzenli olarak gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Keşmir, Kırgızistan, Tanzanya, Gana, Burkina Faso ve Nijer’de kesilen 806 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Yardım çalışmalarından öncelikli olarak yetim aileleri, hastalar ve kimsesizler faydalandı. Dağıtımlara WEFA ekipleri de katıldı.

Tanzanya’daki yardım çalışmalarına katılan WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu şu sözleri kaydetti:

“Hayırseverlerin kurumumuza emanet ettiği kurbanların bir kısmı ramazan ayı öncesinde diğer kısmı ise ramazan ayında kesildi. Gana, Burkina Faso ve Nijer’deki yardım çalışmalarında WEFA ekiplerimiz de hazır bulundu. Tanzanya’daki dağıtımlara ben de katıldım. Kesilen kurbanları, dağıtıma hazır hâle getirdikten sonra bölgedeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık. Dünyada milyonlarca insan yeterli oranda beslenemiyor. Asya ve Afrika kıtasındaki insanlar ise açlığı en derin biçimde hissedenlerden. Bizler WEFA olarak kurulduğumuz günden bu yana dünyada açlık sorunu yaşayan insanlara yardım elimizi uzatıyoruz.”

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Adak, akîka ve şükür kurbanı bağışında bulunmak hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.  Açıklama kısmına “Adak, akîka vb.” yazılması gerekmektedir.