Adak, akîka ve şükür kurbanı kesimlerini her ay düzenli olarak gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 01.01.-15.05.2022 tarihleri arasında 1704 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

WEFA, hayırseverlerin bağışladığı akîka, adak ve şükür kurbanlarını düzenli olarak keserek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya devam ediyor. 2022 yılında adak, akîka ve şükür kurbanı yardım çalışmaları Arnavutluk, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Etiyopya, Gana, Kenya, Lübnan, Malavi, Nepal, Nijer, Pakistan, Somali, Tanzanya, Togo, Türkiye’de gerçekleştirildi. Yardım çalışmalarından öncelikli olarak yetim aileleri, hastalar ve kimsesizler faydalandı. Bazı ülke ve bölgelerdeki dağıtımlara WEFA ekipleri de katıldı.

ADAK, AKÎKA, ŞÜKÜR KURBANI BAĞIŞI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

Adak, Akîka ve Şükür Kurbanı: Nasıl Bağış Yapabilirim?

Adak, akîka ve şükür kurbanı bağışında bulunmak hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış türünün “Adak, akîka vb.” yazılması gerekmektedir.

Adak, Akîka, Şükür Kurbanı / Fotoğraf Galerisi

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

2022 KURBAN KAMPANYASI

WEFA bu seneki kurban yardımlarını yine Asya, Afrika, Balkanlar, Orta Doğu ve Türkiye’de gerçekleştirecek. Geçen yıl 40.166 hisse kurbanı toplamda 1.445.976 kişiye ulaştıran WEFA, bu sene de büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Yetim ailelerine, mültecilere, yetimhanede kalan çocuklara, okul ve medreselerdeki öğrencilere, kimsesizlere, hastalara ve ihtiyaç sahibi kimselere kurban yardımları ulaştırılacak.

WEFA, bağışçılara bayramın 3. günü kurbanlarının kesildiğine dair bilgi mesajı gönderecek. Hayırseverler kurban yardımlarına ilişkin resim ve videoları wefa.org sitesinden ve WEFA’nın sosyal medya hesaplarından takip edebilirler.

Bir Kurban Hissesinin Bedeli 65 Euro’dan Başlıyor

Bir kurban hissesinin bedeli 65 Euro’dan başlamakla birlikte bölgelerin sosyo-ekonomik realitesine göre belirlenmiştir. Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir.

Kurban fiyatları her ülkede farklılık gösterdiği için aynı fiyat aralığında olanları bir grup altında toplayan WEFA, bu yıl Grup A, B, C, D, E ve F olmak üzere altı farklı grupta yer alan ülkelerde kurban kesimi gerçekleştirecek. Bir kurban hissesinin bedeli 65 Euro’dan başlamaktadır.

Yetimlere Bayramlık Kıyafet

Yetim çocukların mutlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklara başlayan WEFA, her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yetimlere bayramlık elbise hediye edecek. WEFA, 2021 Kurban Bayramı’nda yaklaşık 8.000 yetim çocuğa bayramlık elbise hediye etmişti.

KURBAN BAĞIŞI İÇİN

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

2021 Kurban Kampanyası / Fotoğraf Galerisi

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

Yetimlere Bayramlık Hediye Edin!

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ