Burkina Faso’nun Loroum kentindeki Titao kasabasında açlık, kıtlık ve yoksulluk nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bölgedeki yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, acil harekete geçilmezse binlerce kişinin ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ifade ediliyor.

50.000’den fazla insanın yaşadığı bölgeye, WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu acil yardım kampanyası başlattı. Burkina Faso’nun Titao bölgesinde yemek ve gıda yardımında bulunulacak.

Somali’de artan kuraklık nedeniyle milyonlarca insan açlık sınırının altında yaşıyor. Yaklaşık 5 milyon insanın yetersiz beslenme nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıya olduğu öğrenilen bölgeye, WEFA acil yardım ulaştırmak için harekete geçti. Bölgedeki yardıma muhtaç insanlara yardımlarınızı götürüyoruz.

Sudan’da son zamanlarda meydana gelen şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu. 12.000’den fazla kişinin evsiz kaldığı selde 80’den fazla insan yaşamını yitirdi. Sel felaketinden en çok etkilenen 6 eyalette olağanüstü hal ilan edildi. WEFA, bölgede yaşayan selzedelere acil yardım ulaştırmak için harekete geçti.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso, Somali ve Sudan’daki yardıma muhtaç insanlar için bağışta bulunmak isteyen hayırseverler www.wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilmektedir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “42912” yazılması gerekmektedir.

+49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak da Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-IVUN-TR

Yapacağınız bağışları en hızlı şekilde bölgeye ulaştırarak açlık ve yoksullukla mücadelemize devam edeceğiz.