WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 11 Mart Pazar günü 9. Teşkilatlanma Toplantısı’nı icra etti. Avrupa’nın farklı yerlerinden temsilcilerin katıldığı toplantıda 2017 yılının değerlendirilmesi yapılırken, 2018’de gerçekleştirilmesi planlanan yeni projelerden de bahsedildi.

WEFA’nın 9. Teşkilatlanma Toplantısı 11 Mart’ta Köln’de gerçekleştirildi. Çok sayıda temsilcinin katıldığı programa İstanbul Küçükçekmece Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz da iştirak etti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu, WEFA’nın her geçen yıl daha da büyüdüğünü, daha fazla mağdur ve mazluma ulaşmak için çalışmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda daima yeni projeler geliştirdiklerini belirttti.

Yetim Birimi, Proje Koordinatörü Birimi ve Gönüllü Biriminin sunum yaptığı toplantıda 2017 yılında gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi yapıldı. Toplantıda ayrıca Genç WEFA da sunum yaparak 2018 yılı hedeflerinden bahsetti. Ülke ziyaretlerine katılanların izlenimlerini aktardığı toplantıda zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

Vakıf İnsanı

“Vakıf İnsanı” konulu bir sunum gerçekleştiren İstanbul Küçükçekmece Millî Eğitim Müdürü Yılmaz ise, Allah’ın rızasını kazanmak için çalışanların vakıf insanı olarak adlandırıldığını belirtti. “İnsanların büyük düşünen ve küçük düşünenler olmak üzere ikiye ayrıldığını söyleyen Yılmaz, “Küçük düşünenlerin ne insana ne de insanlığa faydası vardır. Daima sorun üretirler. Ümit kırarlar. Başkaları sayesinde yaşarlar. Büyük düşünenlerin ise hedefi vardır. İnsana ve insanlığa faydalı olacak işler yaparlar. Ümit veren olurlar. Çözüm üretirler. Başkaları için yaşarlar. Büyük düşünen insanların karşılaştığı en büyük engel ise küçük düşünen insanlardır.” ifadelerini kullandı. Vakıf insanın özelliklerini sıralayan Yılmaz, “’Samimiyet, tevazu ve verilen işi zamanında yapma’ vakıf insanın temel vasıfları arasında yer alır. ‘Riya, ümitsizlik, erteleme, acelecilik, vazgeçmek’ kavramları ise vakıf insanı ile bağdaşmaz.” dedi.

Kurumdaşlık

Misafirlere hitap eden Genel Başkan Musab Aydın da 2018 çalışma takvimini katılımcılarla paylaşırken, 2017 yılında tamamlanan projelerden bahsetti. “Kurumdaşlık” konulu bir sunum gerçekleştiren Aydın, “Kurumdaşlık, iyi bir çalışan olmanın gerektirdiği özellikleri ifade eder. Bütün çalışanlar kurumun yaşamını sürdürmesini ve gelişmesini gönülden istediğinde; kurumdaşlık sergilediğinde o kurumun kurumdaşlık kültürüne sahip olduğu söylenebilir.” ifadelerini kullandı.

Video konferans aracılığıyla Lübnan’da desteklenen yetimlerle de sohbet edildi. Yetimlerin söylediği ilahiler toplantıya renk kattı.

Toplantı çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Foto: Pixeldreams