8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle T.C. Köln Başkonsolosluğu tarafından tertip edilen “Kadınların Gözünden Dayanışma ve Hoşgörü” konulu panele WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu da katıldı.

T.C. Köln Başkonsolosluğu tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle düzenlenen “Kadınların Gözünden Dayanışma ve Hoşgörü” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleşti. T.C. Köln Başkonsolosluğu resmî konutunda gerçekleştirilen etkinliğe WEFA Kurumsal İlişkiler ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Mualla Kapusuz’un yanı sıra WEFA Kurumsal İlişkiler ve Halkla İlişkiler Birimi’nden Ayşegül Bunsuz da katıldı. Programa Köln Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Elfi Scho-Antwerpes ve Dr.Ralf Heinen ile Leverkusen Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Bernhard Marewski de iştirak etti.

Almanya’da 2019 yılında “Yılın Doktoru” seçilen Dr. Dilek Gürsoy ile 1993 yılında Solingen faciasında çocuklarını, torunlarını ve yeğenini kaybeden Mevlüde Genç’in konuşmacı olarak katıldığı programda cinsiyet eşitliğine ve toplumsal huzurun nasıl sağlanması gerektiğine ilişkin önemli mesajlar verildi.

Piyano ve keman dinletisinin ardından Türk mutfağının özgün lezzetleri konuklara ikram edildi.

Program çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.