WEFA tarafından düzenlenen geleneksel yetim buluşmasının sekizincisi 1 Mayıs’ta Viyana’da tertip edildi.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun geleneksel olarak düzenlediği yetim buluşmalarının sekizincisi bu sene Viyana‘da gerçekleştirildi. WEFA Avusturya’nın organizasyonunu üstlendiği etkinlik yine çok sayıda hayırseveri bir araya getirdi. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ve WEFA Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Bakıcı ile Şerafettin İmatoğlu da programda hazır bulundu. Programa ayrıca T. C. Viyana Başkonsolosu Asip Kaya’nın yanı sıra STK temsilcileri de iştirak etti. Sunuculuğunu Bekir Develi’nin üstlendiği programın onur konukları Bosna-Hersek’ten gelen yetimler oldu.

WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş, “Dünya çocuklarla güzel. Dünya yetimlerin gülüşleriyle güzel. Bizler WEFA Avusturya olarak yetimleri çalışmalarımızın merkezine koyuyoruz. Kendisi de yetim olan Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in emanetlerine en iyi şeklide sahip çıkmayı kendimize şiar edindik.” ifadelerini kullandı.

“Dünya üzerindeki yaklaşık 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Her yıl 2,5 milyon çocuk kaçırılıyor ve satılıyor. Bunların her birinden bizler de sorumluyuz.” diyen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak yetim buluşmalarını organize etmemizin iki amacı var; kamuoyunda yetimlerin gözetilmesine, ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik bilinç oluşturarak, ‘yetim’ kavramını toplumun gündemine taşımak ve dünyanın en muhtaç bölgelerindeki mağdur olan yetim çocuklara Avrupa´daki hayırseverlerin de sahip çıkmasına vesile olmak, bu konuda köprü vazifesi görmek.”

Sponsor Aile ve Yetimi Buluştu

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı etkinlikte Bosna-Hersek’ten gelen yetimler kendilerine destek veren sponsor aileleri ile buluşturuldu. İlk defa birbirlerini görmenin heyecan ve mutluluğunu yaşayan Bosnalı yetimler ile sponsor aileler bu anlamlı jest için WEFA’ya teşekkür ettiler.

Yetim çocukların sahne gösterisi programa renk katarken, izleyicilerden tam not aldı.

Yetim Sponsorluğu

WEFA, 16 ülkede 2 binden fazla yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına katkı sağlamaktadır.