8 Eylül Uluslararası Okuma Yazma Günü – 

Dünya’daki okuma yazma oranlarına dikkat çekmek ve bu oranları artırmak amacıyla UNESCO tarafından 8 Eylül tarihi Uluslararası Okuma Yazma Günü olarak ilan edilmiştir.

WEFA, maddi imkânsızlıklar içinde olan çocukların ve yetimlerin kuşaktan kuşağa devrolan yoksulluk döngüsünden mutlak surette sıyrılabilmesi, kaliteli eğitim haklarını elde etmeleri ve böylelikle potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bilgi, becerilere sahip olabilmeleri için dünyanın çeşitli bölgelerinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Tanzanya ve Burkina Faso’daki yetim okullarının yanı sıra WEFA’nın Bangladeş, Togo, Somali, Burkina Faso, Moğolistan ve Pakistan’da yetimhaneleri bulunmaktadır. Bununla birlikte WEFA, dünyanın okuma yazma oranının en düşük olduğu Burkina Faso’da 700 ortaokul ve lise öğrencisinin eğitim alabileceği okul inşa etmiştir. Öte yandan WEFA bu okulda eğitim alacak öğrencilere okul kitabı, defter ve kırtasiye malzemeleri ile okul üniforması, okul çantası gibi temel eğitim malzemeleri yardımında da bulunacaktır.

 Sizler de bağışlarınızla bu önemli çalışmaya katkı sunabilirsiniz.

Destek olmak isteyenler http://go.wefa.org/6868682 bağlantısına tıklayarak bağışlarını hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.