Bu Ramazan Bayramı’nda da yetimleri mutlu etmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene 5.000 yetime bayramlık giysi hediye edecek.

Yetimleri bilhassa bayram günleri yalnız bırakmayan WEFA, yetimler için sürdürdüğü hayır seferberliğini bu bayramda da devam ettiriyor. “Bayramlar insana çocukluğunu hatırlatır.” diyen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Kişi kendi çocukluğundaki bayramları hep özlemle anar. Yetimlerimiz de bayramı buruk geçirmesinler, gelecekte bayramları yüzlerinde tatlı bir tebessümle yâd etsinler diye onlara bu sene de bayramlık kıyafet hediye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki 5.000 yetime Ramazan Bayramı öncesi bayramlıklarını teslim edeceklerini söyleyen Aydın, “Yetim çocukları bilhassa bayram günleri mutlu etmek bizlerin üzerine düşen en büyük vazifedir. Bizler WEFA olarak yetim çocuklarımızın umutlarını taze tutmak üzere yine yola koyulduk. Baba şefkatinden mahrum büyüyen yetim yavrularımıza bayram sevinci yaşatmak isteyen tüm hayırseverlerimizi de iyilik kervanımıza davet ediyoruz. Hayırseverlerimiz yapacakları ‘bayramlık giysi’ bağışlarıyla yetimlerin bayram sabahına mutlu uyanmalarına, bayramı doyasıya yaşamalarına vesile olabilirler. Öte yandan ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemi ile yetime destek veren bağışçılarımız da kendi yetimlerine bayramlık kıyafet hediye edebilirler.”

Bu Ramazan Bayramı’nda 5.000 yetime bayramlık hediye etmeyi hedefleyen WEFA, geçen sene Ramazan Bayramı’da 3.070, Kurban Bayramı’nda ise 3.342 yetime bayramlık yardımında bulunmuştu.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetimlere bayramlık kıyafet hediye etmek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Bayramlık” yazılması gerekmektedir.