Kurban yardımları kapsamında her sene dünyanın dört bir yanına umut götüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene 30 ülkede toplamda 30.204 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

“Kurbanla İyiliğe Ortak Ol” sloganıyla bu seneki kurban yardımlarını gerçekleştiren WEFA, her yıl olduğu gibi bu kurbanda da mazlum ve mağdur insanların sofrasını şenlendirdi. Kurban yardımlarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Bu yıl kurbanda yardımlarımızı 30 ülke ve bölgede gerçekleştirdik. Toplamda 30.204 hisse kurbanı dünyanın farklı yerlerindeki muhtaçlara ulaştırdık. Yardımlar kapsamında 1.087.344 kişiye yardım götürerek iyiliğe ortak olduk” dedi.

Türkiye’de de kurbanda yardımda bulunduklarını söyleyen Aydın, “Türkiye’de bu yıl Bayburt, Yozgat, Kayseri, Şanlıurfa ve İstanbul’daki ailelere kurban eti yardımında bulunduk. Suriye’den ve Orta Asya’dan gelen mülteci aileler için de yardımlarımız oldu.” dedi.

Bu Kurban Bayramı’nda da yetimleri sevindirdiklerini belirten Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuklarımız bu yıl da mutlu bir bayram geçirsinler diye onlara bayramlık kıyafet hediye ettik. Türkiye’de aralarında mülteci çocukların da bulunduğu yetimlere de bayramlık dağıttık. ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemiyle hamiliğini üstlendiğimiz yetimlerimiz başta olmak üzere toplamda 6.479 yetim çocuğa bayramlık giysi yardımında bulunduk. ”

Türkiye’yle beraber 14 ülkeye gözlemci olarak gönderdiklerini söyleyen Aydın, “Kurban kesimlerini ve dağıtımlarını yerinde gözlemleri amacıyla bu yıl Türkiye, Burkina Faso, Zimbabve, Kenya, Gana, Kuzey Makedonya, Moğolistan, Pakistan, Somali, Tanzanya, Sri Lanka, Filipinler, Benin ve Bosna-Hersek’e ekiplerimiz de gitti. Gittikleri ülkelerdeki kurban yardımlarına katılan ekiplerimiz yetim anneleri ve yetimler başta olmak üzere yaşlılara, hastalara, mültecilere, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere zekât yardımında da bulundu.”dedi.

Tüm hayırseverlere teşekkür eden Aydın, “Hayırseverlerimizin desteğiyle bu yıl da ihtiyaç sahiplerini sevindirdik, mazlum ve mağdur insanların sofralarını bereketlendirdik, hayatlarına dokunduk. Bizleri bekleyen kardeşlerimizi bu yıl da boynu bükük bırakmadık. Kıymetli desteklerinden ötürü tüm hayırseverlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Dileyen hayırseverler WEFA’nın kurban yardımlarına ait resim ve videolarına WEFA’nın sosyal medya hesaplarından ve wefa.org adresinden ulaşabilirler.

Fotoğrafları görmek için tıklayınız.