“Sana İhtiyacım Var“ Kampanyası çerçevesinde toplanan üç tır dolusu battaniye, Suriyeli mültecilere dağıtıldı.

Almanya’nın Stuttgart bölgesindeki DİTİB’e (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) bağlı 98 camide toplanan 25 bin yeni battaniye, 12 bölgede oluşturulan toplama merkezlerinden tırlara yüklenerek dualarla yola çıkarılmıştı.

WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, dağıtımları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. Kilis’e yeni gelen mültecilere ve özellikle yetim çocukların bulunduğu evlere battaniye dağıtımları yapıldı. Suriye’den gelenlerin anlattıkları içler acısı; “Her yer bombalanmış, cesetlerin bir kısmı halen molozların altında. Varil bombaları altında kalan insanlar çareyi ülkeyi terk etmekte buluyorlar. Hastanalerde ilaç bulunmuyor. Ameliyatlar morfinsiz yapılıyor, alt yapı çökmüş, temiz su yok, ishal yaygınlaşıyor. Kedi eti yemek zorunda kalanlar var. Un, ekmek, su, temizlik malzemeleri, çocuk bezi, ilaç, jeneratör ve tıbbi malzeme ihtiyacı var.“

WEFA İnsani Yardım Kuruluşu olarak Stuttgart Din Hizmetleri Ateşesi Sayın Bilal Doğan Bey’e, DİTİB Stuttgart Bölgesi Camileri Başkan, İmam ve yöneticilerine, Kadın Kollarına ve bu camilerdeki tüm hayırseverlere toplanan battaniyeler için teşekkür ediyoruz.