Kurban çalışmalarını 3 kıtada sürdüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 23 bin hisse kurbanı 1milyona yakın kişiye ulaştırarak bu bayram da muhtaçların sofralarını şenlendirdi.

Tanzanya, Moğolistan, Ruanda, Zimbabve, Nepal, Somali, Burkina Faso, Madagaskar, Keşmir, Togo, Sudan, Sri Lanka, Kenya, Çad, Bangladeş, Arnavutluk, Etiyopya, Makedonya, Lübnan, Rusya ve Türkiye’de kurban kesim ve dağıtımlarını gerçekleştiren WEFA ekibi, himayesindeki yetimlere bayram hediyesi dağıtarak yetimlerin yüzünü güldürdü.

Kurban organizasyonu nedeniyle WEFA’nın, dünyanın dört bir yanına ekiplerini gönderdiğini ve kendisinin de gözlemci olarak bu sene Arnavutluk’ta bulunduğunu belirten WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu, kurum olarak çalışmalarını kriz ve savaş bölgelerinde yoğunlaştırdıklarını, bu seneki kurban çalışmalarında 23 bin hisse kurbana ulaşıldığını ve böylelikle 1 milyona yakın insanın bu bağıştan istifade ettiğini aktardı. İmatoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurban dolayısıyla çok sayıda muhtaca ulaştık. Ve her bayramda olduğu gibi bu kurbanda da yetimlerimize giysi ve bayram harçlığı yardımında bulunduk. Dört bir kıtada bulunan ekiplerimizle ihtiyaç sahiplerinin mutluluğuna şahitlik ettik. WEFA olarak yaptığımız çalışmalarla mazlum ve mağdura yardımcı olmak ve onların gönlünü okşayarak yanlarında olduğumuzu her fırsatta göstermek istiyoruz. Dünyada ulaşılmadık muhtaç ve sahipsiz yetimlerin kalmaması için çalışmalarımızı ve gayretlerimizi her geçen gün hızlandırıyoruz.”

İhtiyaç sahiplerine ve kimsesizlere yönelik çalışmalarını çok yönlü olarak sürdüren WEFA Uluslarası İnsani Yardım Organizasyonu Ramazan Bayramı’nda 2016 yetimi giydirmişti.

Kurban dağıtım fotoğraflarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.