2023 Ramazan Kampanyası’nı “Şimdi Vefa Zamanı!” sloganıyla geçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de Türkiye, Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli ramazan yardımları ulaştırıyor.

WEFA, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da yetim çocukları, mültecileri, kimsesizleri, ihtiyaç sahibi aileleri, hasta ve yaşlıları yalnız bırakmıyor. Başta Türkiye’deki depremzedeler olmak üzere dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine bu Ramazan’da zekât, fitre, fidye, sadaka, kumanya ve iftar yemeği yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırıyor.

Öte yandan her sene olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da yetimlere bayramlık kıyafet dağıtacak olan WEFA, bu yıl depremzede çocuklara da bayramlık hediye edecek.

Bu sene de Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’da iftar sofraları kuran WEFA, Türkiye’de ise deprem bölgesinde dört farklı noktada afetzedelere her akşam iftar ve sahur yemeği ikram ediyor.

Bununla birlikte WEFA, İstanbul’un Tophane semtinde kurduğu iftar çadırında ise ihtiyaç sahiplerini ağırlıyor.

Yetimlerle WEFA Sofrası

Geçen yıl Ramazan ayı boyunca her akşam 16 farklı ülkede yetimhaneler, medreseler başta olmak üzere 25 ayrı mekânda iftar sofraları kuran WEFA, hafızlık eğitimi alan yetimleri, medrese talebelerini, yetimhanede kalan çocukları ve bölgedeki ihtiyaç sahibi yetimleri iftar sofralarında misafir etti. Bu yıl bu çalışmayı daha erken başlatan WEFA, Recep ve Şaban aylarında hayırseverlerin de desteğiyle 6 farklı ülkede 8 farklı yetimhanede 286 iftar yemeği organize etti.  Toplamda 10.645 yetime iftar yemeği ikram edildi.

Ramazan ayında da bu anlamlı yardım çalışmasını hız kesmeden sürdüren WEFA, yetimleri mutlu etmeye devam ediyor. Hayırseverler yalnızca 5 Euro bağış yaparak bir yetime iftar yemeği ikram edebilirler. Bununla birlikte 150 Euro ve üzeri bağışta bulunan hayırseverlere fotoğraf ve video da gönderilmektedir.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Türkiye’deki depremzedelere, dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış türünün (zekât, fitre, bayramlık vs.) yazılması gerekmektedir.

Aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.