Kurban yardım çalışmalarını bu sene de başarıyla tamamlayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, ihtiyaç sahiplerinin mutlu bir bayram geçirmelerine vesile oldu. 46.565 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

2023 Kurban Kampanyası çerçevesinde Türkiye’de deprem bölgesi başta olmak üzere dünyanın farklı ülke ve bölgelerine yardım ulaştıran WEFA, bu yıl 30’dan fazla ülke ve bölgede kurban yardım çalışmalarını gerçekleştirdi. WEFA, 2023 Kurban Kampanyası çerçevesinde toplamda 46.565 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Öncelikle tüm bağışçılarımıza kıymetli destekleri için teşekkür ederiz. Bu yıl da Türkiye’den Balkanlar’a, Afrika’dan Asya’ya, Orta Doğu’ya kadar bayramın coşkusunu tüm dünyaya taşıdık. Bizleri bu yıl da umutla bekleyenleri hayırseverlerimizin sayesinde sevindirdik. 2023 Kurban Kampanyası kapsamında 46.565 hisse kurbanı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık. Bununla birlikte Türkiye’de deprem bölgesinde kurban etlerini konserve olarak da dağıttık. Kurban eti yardımlarımızdan yaklaşık 1.700.000 kişi istifade etti. Bağışçılarımıza WEFA adına tekrar teşekkür ederim.”

6.600 Çocuğa Bayramlık

Çocuklara bayramlık kıyafet hediye ettiklerini söyleyen Bakıcı,

“Yetim yavrularımız başta olmak üzere depremzede çocuklarımıza mutlu bir bayram anısı bırakmak istedik. Her bayram olduğu gibi bu sene de çocuklarımıza bayramlık hediye ettik. Hayırseverlerimizin desteğiyle toplamda 6.600 yavrumuza bayramlık dağıttık; onları mutlu ettik.” dedi.

Zekât ve Gıda Yardımı

WEFA, kurban yardımları kapsamında zekât ve gıda paketi yardımında da bulundu. İhtiyaç sahiplerine toplamda 250.000 Euro Zekat dağıtımı gerçekleştirildi.

2023 Kurban Kampanyası Gerçekleştirilen Ülke ve Bölgeler

Açe, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Filipinler, Gana, Gambiya, Gine, Kenya, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Malavi, Mali, Moğolistan, Moritanya, Nepal, Nijer, Pakistan, Senegal, Sırbistan, Somali, Sudan, Sri Lanka, Tanzanya, Togo, Türkiye, Yemen

WEFA, 2022 Kurban Kampanyası çerçevesinde 38.126 hisse kurbanı dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı.