2022 Ramazan Kampanyası:

2022 Ramazan Kampanyasını “Ramazanda Bütün İyilikler Canıgönülden!” sloganıyla sloganıyla gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da ihtiyaç sahiplerini mutlu etti. Ramazan yardım çalışmalarını bu yıl 38 ülke ve bölgede yapıldı.

Her sene ramazan ayında dünyanın farklı coğrafyalarına yardım götüren WEFA, bu ramazan ayında da mazlum ve mağdurları yalnız bırakmadı. Bu yıl 38 ülke ve bölgede ramazan yardımlarını gerçekleştiren WEFA, yetimler başta olmak üzere öğrencilere, yaşlılara, engellilere, mültecilere, kimsesizlere ve yoksul ailelere zekât, fitre, fidye, sadaka, bayramlık, kumanya ve iftar yemeği yardımında bulundu. Ramazan yardım çalışmaları Türkiye dahil Asya, Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu’da gerçekleştirildi. Türkiye’de bazı şehirlerdeki yardım çalışmaları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle yapıldı.

15.475 Gıda Paketi Dağıtıldı

2022 Ramazan Kampanyası çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine toplamda 15.475 kumanya paketi dağıtıldı. Ülkelerin mutfak kültürlerine göre çeşitlilik gösteren kumanya paketleri bu yıl da yoksul ailelerin yüzünü güldürdü. Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine alışveriş kartı hediye edildi.

122.170 Kişiye İftar Yemeği Verildi

Her yıl dünyanın hemen hemen her yerinde kurduğu iftar sofralarında ihtiyaç sahiplerini ağırlayan WEFA, bu yıl da iftar yemeği ikramlarına devam etti. Şartlar gereği toplu iftar etkinliklerinin yapılamadığı durumlarda ihtiyaç sahiplerine, bir öğünlük sıcak yemekten oluşan iftariyelikler verildi.

Bununla birlikte bu sene anlamlı bir çalışmaya imza atan WEFA, yetimhanelerde ve medreselerde iftar yemeği organize etti. Dünyanın farklı ülkelerindeki yetimlere, medrese öğrencilerine, hafızlık eğitimi alan talebelere ramazan ayı boyunca her akşam iftar yemeği ikramında bulunuldu. İftar yemeğinin görüntüleri ilgili bağışçılara gönderildi.

Öte yandan Türkiye’nin Hatay ilinde ihtiyaç sahiplerine yönelik iftar organizasyonları düzenlendi. Yardım çalışmalarından mülteciler de istifade etti. İstanbul’da gerçekleştirilen yardım çalışmaları kapsamında sokakta yaşayanlar başta olmak üzere yoksul kimselere iftariyelik sıcak yemekler dağıtıldı.

10.506 Yetime Bayramlık Kıyafet Hediye Edildi

Yetimlerin bu yıl da mutlu bir bayram geçirmesine vesile olan WEFA, bu Ramazan Bayramı’nda toplamda 10.506 yetime bayramlık hediye etti.

Dünyanın Dört Bir Yanına Zekât, Fitre, Fidye Yardımı

Hayırseverlerin emanetlerini dünyanın dört bir yanına ulaştıran WEFA, bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi Müslümanlara zekât, fitre ve fidye yardımında bulundu. Zekât, fitre ve fidye bağışı yardımlarından yetimhanelerdeki yetimler de istifade ettiler.

2022 Ramazan Kampanyası Fotoğraflar

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ