2021 Ramazan :

On bir ayın sultanı ramazan; birbirimizle muhabbet ve ülfetimizi güçlendiren mukaddes bir ay. Affın ve mağfiretin çok olduğu, fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği bu mübarek ayda merhamet ve paylaşma duyguları en üst düzeyde yaşanır. Yüce Mevlasına yakınlaşmak isteyen inananlar, ihtiyaç sahiplerini gözetir, Müslüman kardeşinin derdiyle hemhâl olur. Ramazan ayı boyunca tüm iyilikler canıgönülden yapılır.

2021 Ramazan Kampanyası

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak 2021 Ramazan Kampanyası’nı “Ramazanda Bütün İyilikler Canıgönülden” sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Bolluk ve bereketin yaşandığı, cömertliğin ise zirveye ulaştığı ramazan ayında bu sene de soframızı ve gönlümüzü mazlum ve mağdur kardeşlerimize açıyoruz.

Ramazan ayı boyunca yine dünyanın her köşesinde kuracağımız iftar sofralarında yetimleri, mültecileri, yaşlıları, yoksulları, kimsesizleri ve ihtiyaç sahibi aileleri ağırlayacağız. Müstesna bir zaman dilimi olan ramazan ayında paylaşmanın ve kardeş olmanın hazzına hep birlikte varacağız.

Ramazan yardım çalışmalarımızı bilhassa afet bölgeleri, kriz bölgeleri, mülteci sayısının yoğun olduğu bölgeler ile açlık ve kuraklığın fazla olduğu bölgelerde gerçekleştireceğiz. İhtiyaç sahiplerine zekât, fitre, fidye, sadaka, kumanya ve iftar yemeği yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştıracak, bu Ramazan Bayramı’nda da yetimlere bayramlık kıyafet yardımı yapacağız.

Ramazan Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.

FundraisingBox Logo