2021 Kurban Kampanyası’nı 47 ülke ve 350 bölgede gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Her sene Kurban Bayramı’nda dünyanın muhtaç ülke ve bölgelerine kurban yardımı ulaştıran WEFA, bu sene de ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirdi. Bu yıl 47 ülke ve 350 bölgede kurban yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA, 40.166 hisse kurbanı dünyanın farklı bölgelerindeki muhtaç ailelere ulaştırdı. Kurban yardımlarından 1.445.976 kişi istifade etti. WEFA, yetim çocukları bu bayramda da yalnız bırakmadı. Yaklaşık 8.000 yetime bayramlık kıyafet hediye edildi. Hayırseverlerin WEFA’ya emanet ettiği zekâtlar, kurban yardımları kapsamında yetimlere, fakirlere, öğrencilere, yaşlılara, mültecilere, hastalara ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Zekât yardımlarından 40.360 kişi istifade etti. Arnavutluk, Benin, Burkina Faso, Kenya, Kırgızistan, Nijer, Tanzanya, Togo, Türkiye ve Zimbabve’ye toplamda 23 ülke gözlemcisi gönderildi. Kenya’da aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere de gıda paketi yardımında bulunuldu. 300 gıda paketi Kenya’daki muhtaçlara ulaştırıldı.

Hayırseverler, 2021 Kurban Kampanyası ile ilgili resim ve videolara wefa.org sitesinden ve WEFA’nın sosyal medya hesaplarından ulaşabilirler.