Kurban 2021

2021 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Muhtaçların sofrasına bereket getiren Kurban Bayramı yaklaşıyor. Peki, kurban bayramı ne zaman?

Kurban, Müslümanların Allah’a yaklaşmasına vesile olan bir ibadettir. “Kurban Bayramı ne zaman?” sorusu dinî vazifelerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar tarafından merak edilen konulardan biri hâline geldi.

İslam âleminin iki önemli bayramından biri olan 2021 Kurban Bayramı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan dinî günler takvimine göre 20 Temmuz Salı günü başlıyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3. Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

KURBAN İBADETİ TOPLUMSAL YARDIMLAŞMAYI SAĞLIYOR

Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla ve niyetiyle yerine getirilen kurban ibadeti ile Müslümanlar kulluk bilincini pekiştirmiş olur. Malî bir ibadet olan kurban, toplumda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutarken, yoksullarla zenginler arasındaki kardeşlik ve sevgi bağını güçlendirir.

Kurban Bayramı dünyanın muhtaç coğrafyalarında farklı anlamlar ifade ediyor. Açlıkla ve yoklukla mücadele etmek durumunda kalan nice yoksul insanlar bir umutla Kurban Bayramı’nı bekliyorlar.

Yoksulu gözetmek için eşsiz bir fırsat olan Kurban Bayramı aynı zamanda aile büyüklerimizi, akrabalarımızı ve komşularımızı hatırlamamıza da vesile oluyor.

BİR KURBAN BEDELİ: 65€'DAN BAŞLIYOR

GELİN KURBAN BAĞIŞLARINIZI WEFA ARACILIĞI İLE YARDIMA MUHTAÇ BÖLGELERE ULAŞTIRALIM

Dünyanın dört bir yanındaki yetimlere, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek ve onları mutlu etmek için bir fırsat olan Kurban Bayramı’nda bu yıl senin de desteğinle binlerce insanın yüzü gülecek.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak Kurbana Yakışan Bu Sevinç Hep Sizin Sayenizde sloganıyla yola çıktığımız 2020 Kurban yolculuğumuzda bu yıl da Afrika ve Asya’daki yoksul ülkeler ile Türkiye’deki ihtiyaç sahibi kişilerin kapısını çalacak ve kurban yardımlarınızı muhtaçlara ulaştıracağız.

WEFA, BAĞIŞLARINIZLA MUHTAÇLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR!

SEN DE BU KURBAN KARDEŞİNE UMUT OL!