2021 Kurban Kampanyası’nı “Kurbana Yakışan Bu Sevinç Hep Sizin Sayenizde!” sloganıyla başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarına kurban yardımı ulaştıracak.

Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerine kurban eti yardımında bulunacak olan WEFA, 2021 Kurban Kampanyası’nın startını verdi.

WEFA, bu sene de Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’da kurban yardımlarını gerçekleştirecek. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da Türkiye’nin farklı illerindeki ihtiyaç sahibi ailelere de kurban eti dağıtılacak. Kurban yardımlarından öncelikli olarak mülteci kamplarında yaşayanlar, savaş ve doğal afet mağdurları, yetimhanelerdeki yetimler, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, engelliler, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okul ve medreselerdeki öğrenciler ile ihtiyaç sahibi aileler yararlanabilecekler.

2020 yılında toplamda 44.526 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, kurban yardım çalışmalarından 1.602.936 kişi istifade etmişti.

2021 Kurban

Yetimlere Bayramlık Elbise Yardımı

Yetim çocukların mutlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklara başlayan WEFA, her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yetimlere bayramlık elbise hediye edecek.   WEFA, 2020 Kurban Bayramı’nda 5.000 yetim çocuğa bayramlık elbise hediye etmişti.

Zekât Yardımı

Kurban eti ve bayramlık yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi Müslümanlara zekât yardımında da bulunan WEFA, bu Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin zekât bağışlarını dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştıracak. 2020 Kurban Kampanyası çerçevesinde gerçekleştirilen zekât yardımlarından 22.200 kişi faydalanmıştı.

2021 Kurban

Bir Kurban Hissesinin Bedeli 65 Euro’dan Başlıyor

Bir kurban hissesinin bedeli 65 Euro’dan başlamakla birlikte bölgelerin sosyo-ekonomik realitesine göre belirlenmiştir. Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir.

Kurban fiyatları her ülkede farklılık gösterdiği için aynı fiyat aralığında olanları bir grup altında toplayan WEFA, bu yıl Grup A, B, C, D, E ve F olmak üzere altı farklı grupta yer alan ülkelerde kurban kesimi gerçekleştirecek. Bir kurban hissesinin bedeli 65 Euro’dan başlamaktadır.

Bağışçılara SMS Gönderilecek

WEFA, bağışçılara bayramın 3. günü kurbanlarının kesildiğine dair bilgi mesajı gönderecek. Hayırseverler kurban yardımlarına ilişkin resim ve videoları wefa.org sitesinden ve WEFA’nın sosyal medya hesaplarından takip edebilirler.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kurban yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (kurban, bayramlık, zekât vs.) yazılması gerekmektedir.

Kurban Bağışı Yapmak İçin

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.