2016 yılının değerlendirilmesi ile 2017 yılının planlamasının yapıldığı WEFA Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Leverkusen’de gerçekleşti.

Kurum bünyesinde yürütülen faaliyetlerin müzakere edildiği, projelerin geliştirilmesine ve kuşatıcılığının daha da arttırılmasına yönelik istişarelerin gerçekleştirildiği WEFA Değerlendirme ve Planlama Toplantısı 29 Ocak 2017 tarihinde yapıldı. Toplantıya WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, İcra Kurulu Başkanı Mehmet Bakıcı, Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu’nun yanı sıra WEFA İsviçre, WEFA Avusturya, WEFA Belçika ve WEFA Hollanda partner kurum temsilcileri ile bölge, şube temsilcileri ve çok sayıda idareci katıldı.
Toplantıda WEFA’nın çalışma prensipleri, stratejileri, kampanya çalışmaları ve devam eden projeler ile ilgili bilgi verilirken 2016 senesi hakkında da genel bir değerlendirme sunuldu. Ülke gözlemcileri izlenimlerini aktarırken birim sorumluları da 2016 yılında gerçekleştirdikleri faaliyet ve projelerine ilişkin sunumlarını yaptılar. 2017 yılı hedeflerinin de aktarıldığı toplantıda WEFA bünyesinde yardımlaşma bilincinin gençlere kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere “Genç WEFA” kurulduğu bilgisi katılımcılarla paylaşıldı. Genç WEFA biriminin başına ise Muhammed Medeni Boyacı getirildi.
Program dilek ve temennilerin ardından çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.