WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun desteklediği Moğolistanlı Muhammed Ali’ye “beyinde su toplaması” teşhisi konularak İstanbul’da ameliyat önerildi. WEFA, 2 yaşındaki Muhammed Ali’nin tüm tedavi masraflarını üstlendi.

WEFA Moğolistan’da destek verdiği hasta yetimin hayata tutunması için harekete geçti. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Genel Başkan Musab Aydın, “WEFA olarak Peygamber emanetlerine sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Moğolistan’daki yetimimize “beyinde su toplaması” teşhisi konulduğu ve çocuğumuzun ameliyat edilmesi gerektiği bilgisi kurumumuza ulaşınca hemen gerekli mercilerle irtibata geçtik. Doktorlar ameliyatın Moğolistan’da yapılamayacağını ve çocuğun İstanbul’da ameliyat edilmesi gerektiğini söylediler. Ameliyat yapılmadığı takdirde ise beynin fonksiyonlarını kaybedeceği söylendi. Moğolistan’da annesi ile beraber yaşayan Muhammed Ali henüz 2 yaşında. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle ameliyat olamayan masum yavrumuzun tedavi masraflarını WEFA olarak üstlendik. Yetim çocuğumuz annesiyle beraber bugün İstanbul’a götürülecek. Tedaviye Bağcılar’da özel bir hastanede devam edilecek. Muhammed Ali’nin tedavi sürecini yakından takip edeceğiz. Minik yavrumuzun ameliyatının başarılı geçmesi ve sağlığına kavuşması için dua ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetim Sponsorluğu

“Yetim Sponsorluğu” projesiyle 16 ülkede 2 binden fazla yetimin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine destek veren WEFA’nın Moğolistan’da 70’e yakın yetimi bulunmaktadır.