“Yetim Sponsorluğu” projesi ile 16 ülkede 2 binden fazla yetimi şefkat şemsiyesi altına alan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimlerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine destek vermektedir.

WEFA’nın yetimlere yönelik yaptığı çalışmaların başında “Yetim Sponsorluğu” projesi gelmektedir. “Dünyada en korunmaya muhtaç varlıklar çocuklardır.” diyen Genel Başkan Musab Aydın projenin önemine ilişkin bilgiler aktardı: “Dünyada çok sayıda çocuk savaş, işgal, doğal afet, kronik yoksulluk, hastalık vb. nedenlerle yetim kalmaktadır. Korumasız kalan bu çocuklar her türlü tehditlerle karşılaşmaktadır. İnsan kaçakçılığı, istek dışı evlatlık verilme, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, fuhuş ve dilenci şebekeleri, misyoner örgütler, madde bağımlılığı ve çeşitli suç örgütleri, korumasız çocukların karşı karşıya kaldığı önemli tehditlerdendir. Toplumsal hayatın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve şekillenmesinde mihenk taşı olan çocuklara güzel bir gelecek sunmak hepimizin sorumluluğundadır. Bu sorumluluk bilinciyle WEFA olarak hayata geçirdiğimiz “Yetim Sponsorluğu” projesi kapsamında 16 ülkede 2 binden fazla yetime sahip çıkıyor, onlara periyodik olarak destek sağlıyoruz. ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemi ile bir kişi, aile, kurum veya arkadaş grubu bir yetime sponsor olabiliyor; aylık 35 Avro bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına katkı sağlayabiliyor. Yetim Sponsorluğu’nu başlatan kişilere yetiminin resminin ve bilgilerinin yer aldığı bir dosya gönderiyoruz. Yetimin gelişimini takip edebilmesi için yılda bir kere olmak üzere sponsora ‘Yetim İlerleme Raporu’ da sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Yetim Sponsorluğu” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından sponsorluklarını başlatabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak ya da waisen@wefa.org adresine E-Posta göndererek de “Yetim Sponsorluğu” başvurusunda bulunabilirler.