WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2017 yılında 9 ülkede 1.471 hisselik şükür, adak ve akika kurban kesimi gerçekleştirdi. Yardımdan 11 bin 768 aile faydalandı.

WEFA, hayırseverlerin 2017 yılında bağışladığı şükür, adak ve akika kurbanlarını Moğolistan, Togo, Pakistan, Tanzanya, Somali, Burkina Faso, Kenya, Bangladeş ve Kamboçya’da kestirerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. Konuyla ilgili demeç veren Genel Başkan Musab Aydın, “BM’nin Gıda Güvenliği ve Beslenme Durumu 2017 raporuna göre dünyadaki aç insanların genel toplamı 815 milyon kişi olarak belirlendi. Bu sayının 520 milyonunun Asya’da, 243 milyonunun Afrika’da yaşadığı tespit edildi. Raporda ayrıca küresel açlığın 2016’da bir önceki yıla kıyasla 38 milyon arttığı da bildirildi. Yetersiz beslenmeden bilhassa çocukların etkilendiğini yapılan araştırmalar sonucunda görmekteyiz. Çocuklardaki gelişim geriliği, öğrenme bozuklukları ve fiziksel engeller hayatta kalabilen çocukları bekleyen ciddi tehlikelerden bazıları. WEFA olarak böylesi bir duruma kayıtsız kalamazdık. Kurban Bayramı döneminde gerçekleştirdiğimiz kurban eti dağıtımlarımızın haricinde muhtaç bölgelerde her ay mutat olarak kestirdiğimiz şükür, adak ve akika kurbanlıkları ile her ay yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin evine et giriyor. 2017 yılında toplam 9 ülkede kestirdiğimiz kurbanlıkları dağıtıma hazır hâle getirdikten sonra mülteciler başta olmak üzere ihtiyaç bölgelerindeki kimsesizlere, yoksullara, yaşlılara, yetimlere ve öksüzlere ulaştırdık. Dağıtımla ilgili resim ve videolara bağışçılarımız wefa.org adresimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlerin 2018 yılında WEFA’ya bağışladığı şükür, adak ve akika kurbanlıkları ocak ayında Benin’de, şubat ayında ise Tanzanya’da kestirilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.